Notatka na marginesie

Myśli lateralne czyli wychodząc poza schematy

Kilka słów o cichym bohaterze tej strony. Bez niego dzisiejszy Wrocław nie byłby tym samym, wspaniałym miastem…

nagroda dla miast

Tadeusz Zdankiewicz 

Matematyk, informatyk. 15 letnie doświadczenie pracy w UMW.
Grafik komputerowy, programista, gadżeciarz.

Futurysta lubiący testować nowinki techniczne. W 1996 stworzył pierwszą stronę WWW o Wrocławiu. W 2003 zaproponował, by do Wrocławia ściągać nie tylko inwestorów i turystów ale także zająć się promocją Wrocławia jako miejscem do nauki i studiowania. Do 2007 rozkłady jazdy na wrocławskim portalu byłby publikowane wyłącznie wg numerów linii. W mobilnej wersji miejskiego już wg przystanków. Od 2009 Wrocław jako pierwsze miasto w Polsce miało swoje profile w mediach społecznościowych.

Opracował i przygotował koncepcję wdrożenia  System Informacji Miejskiej. Tabliczki z nazwami ulic, numerami domów, drogowskazy do znaczących miejsc w mieście.

Autor podziału miasta na osiedla – wytyczył granice, które do służą do dziś.

W 2008 przejął i poprowadził zaniedbany portal www.wroclaw.pl. Pod koniec 2010, gdy przekazywał go do Wydziału Komunikacji Społecznej, serwis Wrocławia był jednym z najlepszych (a na pewno najnowocześniejszy) w Polsce.

Indywidualista lubiącym pracować dla ogółu. Od 12 lat tworzy papiery firmowe dla całego urzędu, kilkanaście razy w roku wydaje informator teleadresowy. Od dwóch lat pomaga wydawać Deklarację środowiskową (Emas).

Stworzył i opisał obowiązujące do dziś zasady pracy redakcji BIP.

Na podstawie umowy z Google Polska zapewnił 100.000 kont mailowych dla mieszkańców Wrocławia w domenie iwroclaw.pl.

Treści zawarte na stronie zdankiewicz.pl są tylko namiastką osiągnięć wiedzy Tadeusza Zdankiewicza. O sobie pisze się najtrudniej, dlatego za powyższy wpis oraz części opisowe odpowiedzialna jest Agencja PR.

Tadeusz Zdankiewicz cały czas pracuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia. Po godzinach zajmuje się programowaniem, tworzeniem systemów identyfikacji wizualnej oraz tworzeniem stron internetowych.

Chcesz porozmawiać osobiście? SKONTAKTUJ SIĘ

Webmaster WordPress Wrocław